play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • play_arrow

    Hot Radio Top40 with Hot 80's,90's,00's music!

  • play_arrow

    HotXTR House Music House Music

news

Αυτοί είναι οι διάσημοι με τους περισσότερους ψεύτικους followers στα social media

today27 Ιανουαρίου, 2022 12

Φόντο
share close

photo by unsplash

 

 

Hot News | Social Media

 

Εταιρεία ανέλυσε τους λογαριασμούς διάσημων στο Instagram και ανακάλυψε πόσοι αληθινοί και fake λογαριασμοί τους ακολουθούν

 

Από τους μεγαλύτερους μουσικούς μέχρι τους αστέρες του κινηματογράφου έως τους γκουρού του μακιγιάζ, η σύγχρονη κοινωνία είναι γεμάτη από influencers που ζουν την καλύτερη ζωή τους, επιδεικνύοντας την τελευταία τους συνεργασία με επωνυμίες.

Αλλά πόσοι από αυτούς τους influencers έχουν πραγματικούς followers; Ρίξαμε μια ματιά στους κορυφαίους 25 μεγαλύτερους influencers που έχουν το υψηλότερο ποσοστό ψεύτικων οπαδών.

Rank Influencer & Instagram Handle Category No Instagram Followers Engagement rate % % of suspicious accounts % of fake followers
1 Kylie Jenner @kyliejenner Fashion, Beauty, Modeling 223.5M 3.5% 28.50% 40%
2 Kendall Jenner@kendalljenner Modelling, Fashion, Lifestyle 157.6M 3.58% 27.20% 37%
3 Blake Lively @blakelively Film 28.3M 7.55% 27% 37%
4 Justin Bieber @justinbieber Music 168.7M 0.37% 26.90% 37%
5 Rihanna @badgirlriri Music, Beauty 92.8M 1.75% 26.20% 36%
6 Zayn Malik@zayn Music 39.8M 6.56% 26.10% 35%
7 Kim Kardashian West @kimkardashian Family, Fashion, Lifestyle 212.3M 1.32% 25.60% 34%
8 LeBron James @kingjames Sport 81.7M 1.70% 25.20% 34%
9 Kourtney Kardashian @kourtneykardash Lifestyle 115M 1.14% 25.10% 34%
10 Bad Bunny @badbunnypr Music 31.7M 8.90% 25% 33%
11 Champagne Papi @champagnepapi Music 77.6M 1.77% 24.80% 33%
12 Addison Rae @addisonraee Beauty, Lifestyle 37.1M 7.28% 24.50% 32%
13 Gigi Hadid @gigihadid Modelling, Lifestyle 65M 5.53% 23.90% 31%
14 Tom Holland @tomholland2013 Film 43M 13.64% 23.90% 31%
15 Ursula Corbero @ursololita Film, Modelling 20.9M 13.21% 23.50% 31%
16 Neymar Jr @neymarjr Sport 148.1M 1.19% 23.40% 31%
17 Kylian Mbappe @k.mbappe Sport 48.9M 3.92% 23.40% 31%
18 Travis Scott @travisscott Music 38.4M 6.97% 23.30% 30%
19 Zlatan Ibrahimovic@iamzlatanibrahimovic Sport 47M 1.99% 22.60% 29%
20 Paulo Dybala@paulodybala Sport 41.3M 3.36% 22.50% 29%
21 Cardi B@iamcardib Music 86.8M 1.95% 21.60% 28%
22 Madelaine Petsch@madelame Film 23.8M 11.27% 21.40% 27%
23 Beyonce@beyonce Music, Fashion 170.5M 1.50% 21.30% 27%
24 Conor McGregor@thenotoriousmma Fitness 39.6M 2.50% 21.20% 27%
25 Ariana Grande@arianagrande Music 228.9M 2.47% 21% 27%

 

Η Kylie Jenner βρίσκεται στην κορυφή της λίστας με το υψηλότερο ποσοστό ψεύτικων followers. Από τα 223 εκατομμύρια άτομα που την ακολουθούν, 63 εκατομμύρια λογαριασμοί είναι ψεύτικοι, αριθμός που ισούται σχεδόν με τον πληθυσμό της Γαλλίας! Οι Jenners και οι Kardashians κυριαρχούν στη λίστα, ενώ ακολουθούν πολλές προσωπικότητες υψηλού προφίλ, όπως τραγουδιστές, αθλητές και ηθοποιοί.

Μπορείτε να βρείτε αναλυτικά όλες τις πληροφορίες της μελέτης εδώ

 

Εμείς στο Hot Radio όλοι οι φίλοι μας είναι αληθινοί και Hot! Ακολουθήστε μας εδω!

 

 

 

Μάθετε πρώτοι τα Hot News. Ακολουθήστε το Hot Radio στο Google News

Written by: HotRadio

Rate it

Προηγούμενο Άρθρο

Monoir

news

New Hot Music: Monoir x Dharia – Incredible

    New Music | Music News | Μουσικά Νέα | Hot News Ο Cristian Tarcea, ή Monoir, όπως τον γνωρίζουν οι περισσότεροι, είναι ένας Ρουμάνος μουσικός, τραγουδιστής, τραγουδοποιός και παραγωγός. Ο καλλιτέχνης με έδρα την Constanta είναι επίσης ο εγκέφαλος πίσω από τη Thrace Music (στεγάζει καλλιτέχνες όπως η Kate Linn, η Brianna, η Sandra N., η Dharia, η Iarina και άλλοι) και έχει ένα βαθύ και γνήσιο πάθος […]

today26 Ιανουαρίου, 2022 6

Σχόλια σε άρθρα (0)

Αφήστε ένα σχόλιο

Το email σας δεν θα δημοσιευθεί. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *


0%